Nawadnianie trawnika

Ile wody potrzebuje trawa do prawidłowego funkcjonowania?

  • Trawa potrzebuje, aż pięć litrów na każdy metr kwadratowy dla odpowiedniego wzrostu. Dlatego pamiętajmy, o wyborze dobrej jakości zraszaczy.

  • Trawa to roślina i jak każda roślina potrzebuje zarówno słońca jak i wody do prawidłowego wzrostu. Oczywiście można pozostawić przyrodę sama sobie, ale jeżeli zależy nam na efekcie to musimy o trawnik zadbać.

Trawnik najlepiej podlewać w miarę regularnych odstępach czasu, mniej więcej około dwa razy w tygodniu. Istotne jest, żeby podlewać trawnik zanim zacznie on wysychać. Jeżeli zauważymy objawy zeschnięcia oznacza to, że być może nie da się uratować już naszej rośliny.

Zbyt częste nawadnianie powoduje pleśnienie trawnika oraz tworzenie się grzybów. Dobrym rozwiązaniem są zraszacze, które mogą zostać ustawione automatycznie, na to, by w odpowiednim czasie podlewać trawnik. Nawet, gdy my zapomnimy, zraszacz wykona zadanie za nas.

Właściwa gospodarka wodna ogrodu jest niezwykle istotna, pamiętajmy o tym wybierając zarówno trawę, która zasiejemy, jaki i zraszacz.