Owoce

  Orzech włoski w naszym ogrodzie – to jest to! Możesz go posadzić i nie jest to trudne. Należy tylko zebrać i osuszyć dojrzałe owoce. Następnie wykopać dołek w ziemi na ok 20 cm i włożyć do niego owoce – lepiej większą ilość, ponieważ część z nich może zgnić. Pierwsze owoce drzewko da po minimum 7 latach. Kupione drzewko zacznie dawać owoce po około 2 latach. Należy tylko pamiętać, że orzech włoski dobrze czuje się w żyznej glebie o odczynie obojętnym. Zaś młode drzewko warto dodatkowo okryć np. korą lub warstwą ziemi przed zimą.

Coraz więcej osób pragnie mieć w swoim ogrodzie pigwę. Dlaczego? Ze względu na to, że ten owoc idealnie nadaje się na zimowe soki, przetwory. Jej owoce są duże, podobne na pierwszy rzut oka do gruszek. Aby owoce pięknie wyrosły, warto trzymać się ściśle wytycznych co do uprawy. Należy dla pigwy wybrać miejsce nasłonecznione, jednak takie, które będzie ją chroniło od wiatru. Gleba musi być żyzna, gdyż pigwy nie można przesuszyć. W związku z tym podlewać ją należy nawet 4 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o czas sadzenia to najlepiej wybrać wiosnę.

Jeśli chcesz cieszyć się z pięknych, zdrowych malin to koniecznie pamiętaj o przycinaniu krzewów. Jest to bardzo istotne. W czasie wiosennym należy pozbyć się wszystkich gałązek, które są uszkodzone, chore, a także nowych przyrostów. A jak wyglądają stare gałęzie? Mają one szarą korę, która wygląda jakby się łuszczyła. Na pewno zobaczysz różnicę między nimi. Zostawiaj tylko te najmocniejsze gałęzie. Pamiętaj, aby przerzedzić gałęzie, by docierało do nich lepiej światło.

Możesz już samodzielnie uprawiać arbuzy w swoim ogrodzie. Przygotowane zostały specjalne odmiany, dostosowane do naszego klimatu. Owoc jest okrągły, ma ciemnozieloną skórkę oraz różowy środek. Należy arbuzowi dostarczyć odpowiednią ilość wody. To czego jeszcze potrzebuje to dużo ciepła i słońca. Pamiętaj o tym, aby usuwać chwasty, aby nie konkurowały one z arbuzem o składniki odżywcze. Przy tej czynności staraj się nie naruszyć w żaden sposób korzenia.